You are currently viewing Harcerska Akcja Letnia

Harcerska Akcja Letnia

Rozpoczęły się wakacje! Znaczy się, te prawdziwe, letnie, obozowe… W tym roku przygotowania do obozów przebiegały w koziołkach z powodu koronawirusa, ale harcerz umie, harcerz potrafi. A instruktorzy to doświadczeni harcerze i dali sobie rady, więc wyjeżdżamy na obozy i mamy zamiar przeżyć kolejną wspaniałą przygodę.

Karwińska GZ Wilczęta i czeskocieszyńska GZ Koniki Morskie wyjeżdżają już w sobotę 4 lipca na Kiczerę. Pod komendą pwd. Joanny Mitura spędzą razem 9 dni, t. j. do niedzieli 12 lipca.

Nasze wodne drużyny w tym roku “przybiła do lądu” sytuacja z wirusem i nie będą spływały żadnych rzek ani żeglowały na otwartych wodach jezior. Swoje obozy przeprowadzą na jednym miejscu. Konkretnie HDW “OPTY” z Czeskiego Cieszyna i 2. KDH Wielka Niedźwiedzica z Karwiny spędzą dwa tygodnie, od 26. 7. do 12. 8., na odludziu w miejscowości Býkovice (powiat blański) pod komendą pwd. Stanisława Franka. Natomiast bystrzycka HDW “GROM” wyjdzie w terminie 28. 7. aż 6. 8. do miejscowości Kořen (powiat tachowski) pod komendą pwd. Wojciecha Mendreka.

Chronologicznie ostatnim obozem będzie wspólne przedsięwzięcie DH Czarne Pantery z Trzyńca i DH im. Żwirki i Wigury z Cierlicka w terminie 19 – 27 sierpnia, w sprawdzonej już bazie namiotowej w Údolí Seziny (powiat opawski). W tym samy czasie, na tym samym miejscu, ale w swoim podobozowisku zamieszkają również zuchy z olbrachcickiej GZ Wesołe Ogniki i cierlickiej GZ Mieszkańcy Zielonego Lasu. Całość będzie prowadził pwd. n. p. Rafał Szymanik.

Dodaj komentarz